ahold

Je správný výraz pro francouzský jazyk: franština?

Mě je to slovo uširvoucí.Kde se vzalo?

Nejlepší odpověď
manon

Zní to sice divně, ale já to slyšela používat a opravdu to znamená francouzštinu, jak jsem si ověřila ve slovníku spisovného jazyka. (Žeby něco jao matika pro matematiku? Nevím…)

Další odpovědi
anonym

Musím podpořit Očko, fransky se mluvilo ve středověku ve Franské říši, byla to hatlamatilka více národů, ze které nakonec ve Francii vznikla Francouzština(i­talština, holandština, němčina......), někteří následně komolí Francoužšinu z Franštinou, tudíž se vracejí nevědomky do středověku, z čehož usuzuji, že to jsou barbaři.
Je to podobné jako bych řekl že Slováci mluví slovansky.
Takže správný výraz je Francoužština.

anonym

Nesouhlasím s ocko
Dříve se užívalo franština
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fran­couz%C5%A1tina

hanulka11

to bude nějaký zastaralý výraz pro francouzštinu , sama jsem ho tedy nijak neslyšela – ale máš pravdu uchu to moc nelahodí

anonym

Ne. Správně je francouzština.
Franština by mohla být tak nejspíš jazykem Franků, ne Francouzů.