Avatar uživatele
Zlatý

Je správné, že v současnosti silnější pomáhají slabším? Přece i lampy musíme chránit, stačí závan větru a lampa zhasne.

Antoine de Saint-Exupéry

Zdroj: https://citaty.net/…
---
Inspirovala mě tato otázka
https://www.odpovedi.cz/…
------

Domnívám se, že jeho myšlenky jsou stále aktuální, především v této době.

Všichni nejsou stejní. Někteří se dovedou bránit, jiní ne. Ti silnější by se měli starat o ty slabší a chránit je, nedělat si z nich legraci, ale raději pomáhat.

Nebudu víc komentovat. Kdo chce, pochopí ...
-------Obrázek
https://pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V současné době slabší pomáhají nejslabším a silnější se snaží nepoštvat proti sobě slabší a nejslabší, protože bez jejich podpory by nebyli silnější.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, je to jistě správné v této a i v každé jiné době. Bohužel mimo krizové stavy tato schopnost lidstva většinou nějak přestává fungovat. Vše je v lidech, v jejich solidaritě,. a schopnosti pomáhat druhým. Někteří lidé se s takovým myšlením rodí, jiní se to nenaučí za celý život. Nelze to nijak spojovat s množstvím majetku/jak to hodnotí Rokio/ I člověk téměř nemajetný může modně pomoci svým přístupem, lidstvím a pod.
Pěkný případ z opačného konce jak se máme chovat jsem před chvílí zaslechl ve zprávách. Nemocní jsou v hojném počtu i v Iránu. Bohužel, ochranné pomůcky které nejsou na celém světě jim žádná firma neprodá, protože USA a EU se přidala uvalili na všechny obchody s Iránem embargo.Je to smutné, když umírají lidé a nikdo jim v podstatě nemůže podat pomocnou ruku, ale pokud je to v zájmu demokracie, tak musí mrtvoly stranou.


Avatar uživatele
Bronzový

Skončí to tradičním scénářem: daňový poplatník bude zachraňovat největší světové banky a Velký byznys (který vydírá vlády tím, ze bude masivně propouštět).


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli mne život něco naučil, tak je to fakt, že POMOC je třeba VELICE PEČLIVĚ ZVAŽOVAT. Ono se to "pomáhá" (z cizího) jako třeba všelijakým těm desetitisícům neziskovkám, které JÁ (i VY!) musíme živit. :(

Dále je třeba rozlišit, zda-li jde o pomoc smysluplnou a užitečnou. Třeba takový s dobrým úmyslem věnovaná Masařka zaslaná na účet nějakého fondu pro "hladovějící Afriku" na první pohled vypadá jako dobrý skutek, ve skutečnosti je to ZLOČIN! (jak na vlastní společnosti, tak v konečném důsledku i na těch "nočně maskovaných")

To sice NENÍ hned z první zřejmé, ale ono se stačí trochu rozkoukat, trochu zapřemýšlet a HNED je všechno jasné i jedinci s průměrnými inteligenčními parametry.

Výrok o lampě je typický příklad, na kterém to lze snadno a názorně demonstrovat. Lampa je užitečná, za ochranu a péči se nám dokonce odvděčí (což už je NAD rámec, pomoc se z principu neposkytuje "za něco"), takže JASAN, pomůžeme! A co taková protipěchotní mina? Také je VELICE CITLIVÁ, stačí jen lehoučce zavadit a už je po ní! Je v té pomoci DOST JASNÝ rozdíl? ;) :D :D

Navíc jsou tu DALŠÍ okolnosti, které je třeba zohlednit. Jedna věc je chtěná pomoc, jiná je vnucovaná. I FORMA pomoci je důležitá, když dáte bezďákovi Masařku, myslíte, že jste mu SKUTEČNE POMOHLA? A nejen to, pomoc musí být i účinná, kdybych Vám nabídl "pomoc s nákupem" (že donesu), ale vymezil bych max. hmotnost výpomocného nákupu na 2gramy, JAKÁ je to pomoc? ;)

Hlavní je si uvědomit, že "nejde spasit svět", to je zcela MIMO možnosti KOHOKOLIV. Tyhle dobroděje FAKT miluji - a že jich JE! Jejich činnost není nepodobná plivnutí ve Francii do Atlantiku s očekáváním, že v NewYorku to vyvolá tsunami. :(

Takže za mne ANO, pomáhat je třeba, ale S ROZMYSLEM!


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, bohatí doplácejí na ty chudé. Lidé vysoce kvalifikovaní a podnikatelé velmi podporují ekonomiku a ti druzí navíc vytvářejí pracovní místa.

Ti silní lidé musí být ale zároveň charakterově dobří, jinak pro společnost mohou být větší hrozbou než lidé bez vzdělání nebo s nízkým vzděláním, kteří si zvolili zlou stranu.

Nejhorší jsou psychopati s funkcí a aktivní blbci s vysokoškolským diplomem.


Avatar uživatele
Bronzový

Hmm... Morálně je to správné, že mladý pomáhá staršímu a silný slabému.
Každopádně příroda má nějaký cyklus, kterým se pročistí od slabích, nemocných a starých jedinců.
Pokud by se tyto cykli narušili, mohlo by to uvést naší planetu do těžké nerovnováhy. Zanedlouho by mohlo být na světě tolik lidí, že už nebude možné zastavit šíření nějakého nebezpečnějšího viru, než je Covid.

Tím rozhodně nejsem pro to, aby se Covid neřešil. Nikdo normální si nepřeje smrt svého blízkého. Jen se snažím poukázat na to, že máme zaděláno na velképroblémy co se přelidnění týče.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5837
Zlatý led 3130
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2705
Zlatý briketka10 2496
Zlatý Kepler 2264
Zlatý marci1 2015
Zlatý quentos 1746
Zlatý mosoj 1617
Zlatý iceT 1613

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.