Rokio

Je správné, že sexuální násilníci-multirecidivisti, jsou donuceni podstoupit chirurgickou kastraci pro opuštění detence?

Česko je v tomto unikát. Skoro ve všech zemích EU je chirurgická kastrace zakázaná, protože se jedná o zmrzačení pohlavních orgánů muže. V naší zemi to ale neplatí a ochrana před nelidským zácházením a proti mučení neplní svoji funkci.

Přitom oběti znásilnění většinou přežijí. Klidně může být kupříkladu dvanáctiletá holčička znásilněná dvakrát, nebo třikrát a bude žít. To stejné platí o dospělých ženách, ale i o zvířatech.

Dále chirurgickou kastraci podstupují zvířata, jako jsou například kočky a psi. Člověk je snad něco více, a tak podle mě stačí chemická kastrace a psychoterapie.

Na závěr kombinace psychoterapie a chemické kastrace je jen o něco málo účinná než kastrace za pomocí chirurgů.

Myslíte si ještě, že chirurgická kastrace je na místě pro někoho, kdo znásilnil nêkolik žen, nebo se dopustil pohlavního zneužití?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdo je nutí? Jak? Kastraci nelze provést bez souhlasu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… v čem je Česko unikát ??? jsou státy kde jsou daleko horší tresty a i stále trest smrti !!! … se mi zdá (ne, nezdá, ono to tak je), že vůbec nemáš ponětí co to je slušné chování, dodržování „desatera“ a pleteš si viníka s obětí !!!
-
… totok: „Přitom oběti znásilnění většinou přežijí. Klidně může být kupříkladu dvanáctiletá holčička znásilněná dvakrát, nebo třikrát a bude žít.“ řekni obětem násilí !!!

iceT

Oběť znásilnění sice možná přežije, ale co potom? Myslíš, že tyto oběti mají normální život? Myslíš, že je s nimi při znásilnění zacházeno lidsky, něžně? Já myslím, že ne.
Takoví násilníci i po kastraci pořád ještě můžou ublížit, protože jim zbyly pěsti, takže zmlátit někoho by pro ně nebyl problém, a i když by měli absenci sexuálních pudů, taky můžou být frustrovaní z toho, že už nemůžou a proto by mohli ublížit jinak. Třeba těmi pěstmi.

Rokio

Mc Merkurion: Desatero alespoň částečně dodržuji. Nikdy jsem nikoho nezavraždil, nezcizoložil jsem (ani jsem nemohl, když jsem v životě neměl sex), nekradl jsem v samoobsluze, ani jsem se nedopustil vloupání a křivě jsem neobvinil člena rodiny. Přiznávám se, že první čtyři přikázání nedodržuji a poslední dvě také ne. Počkat, jsem zrůda. Když jsem to rozebral, uvědomil jsem si, že nedodržuji ani polovinu desatera.

Mc Merkurion

… jsi zrůda, protože se zastáváš násilníků a lituješ je !!!
… nepíšu, že jej máš dodržovat, ale: „že vůbec nemáš ponětí co to je slušné chování, dodržování "desatera“ " >>> stačí žít jako člověk a ne jako zvíře …
… a nechtěj vědět, co je podle mne vhodné „pro někoho, kdo znásilnil nêkolik žen, nebo se dopustil pohlavního zneužití“ … to by mne okamžitě blokli …