setapouch

Je správné, že ČT vystříhává části projevů Zemana?

Je to cenzura, nebo se jen brání dalším pokutám za Zemanovo vyjadřování? Jaký je váš názor?

Podle mého jde o pochopitelné chování vůči člověku, který druhé dostává do potíží a odmítá za to nést osobní odpovědnost. „Cenzuru“ Zemanových projevů chápu.
Doplňuji:
Zajimave… Pro ty, kteri odpovedeli zamitave: kdyby Bakala CT zazaloval, protoze nedostal moznost se k tomu vyjadrit, dost pravdepodobne by spor vyhral. Soud by mu pravdepodobne priznal pomerne tucne odskodne. Zeman by ho samozrejme nezaplatil, zaplatili bychom ho my, danovi poplatnici. To je v poradku? Ja teda za Zemanuv populismus platit nechci.

Nejlepší odpověď
mosoj

To není cenzura. To je přímo útok na demokracii. Je to činnost nemravných zlodějů, proti kterým se prezident zavázal že bude bojovat. Tito zloději vlastní dnes masmédia a používají jich cíleně k dezinformaci, ve větší míře než to dělali komunisté a křišťálově čistí lidé.

Doporučuji všem ať si přečtou projev prezidenta při jeho zvolení. A porovnají s tím co dnes dělá.
V tomto duchu si také přečtěte projevy, prý dramatika Havla a porovnejte s tím co v tomto státě dokázal.
Lidská paměť je krátká !

Další odpovědi
marci1

Není to správné. Pokud by vystřihli „vulgarity“, to je něco jiného. Za vystřižení jména Bakaly údajně dle vyjádření ředitele ČT může editor. ☹
Cituji : „Nelze mluvit o cenzuře. Domnívám se ale, že v tomto konkrétním případě evidentně došlo k editorskému pochybení. O objektivní posouzení ale požádám editoriální panel ČT,“ sdělil generální ředitel České televize Petr Dvořák."
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/354840-ct-vystrihla-ze-zemanova-projevu-slova-o-bakalovi-podle-reditele-to-byla-chyba.html

gecco

Naprosto souhlasím s druhým odstavcem…

Bude zajímavé, až někoho z reportérů/re­daktorů napadne ty ´vystříhané´ kousky ´poslepovat´ a někdy po 22:00 je odvysílat… Nebo na Silvestra či Apríla…
😉

ponovotny

sdělovací prostředky s ČT v čele používají pokřivování sdělených informací v něčí prospěch naprosto běžně a zaměstnávají osoby nebo spolupracují s firmami jejichž hlavní náplní je upravovat takto informace. V tomhe případě je zarážející to, že se v klidu pustí i do projevu hlavy státu. A je vidět, že ani z toho že se to provalí si nedělají velkou hlavu a jednoduše vyhlásí, že za to může editor. Vždyť s toho co bylo vymazáno je patrné komu toto mazání slouží.
Je to hnus co se může dít ve svobodné demokracii a je škoda když někdo nechápe, že tohle není vypínutí sprostého slova
Doplňuji:
setapouchu, na tu demagogii s žalobou za nemožnost se vyjádřit ti opravdu reagovat nebudu. jen mě překvapuje, když jsi tak spořivý, že tě netrápí, že to budou právě občané kdo budou místo uhlobaronů platit za to že se ostravské doly nezavřou

anonym

Pan prezident Zeman stejně jako reprezentuje,tak i bez jaké koliv přetvářky reprodukuje situaci,já mu věřím,je to FRAJER!!!A cenzura je podvod rádobyslušných moralistů.
Doplňuji:
Aneb stop komerčnímu hnutí Havlovým dětem a to z jednoho prostého důvodu:není dobré kopírovat historii furt dokola(nežádoucí komerce).

Pepa25

Četl jsem vyjádření ČT (viz zdroj), chápu ho, ale IMHO to nebyl dobrý krok. Vystřižením vyloženě jen jednoho jména Zemanovi nahráli – vzhledem k tomu, že to byl záznam, tak nemuseli vůbec odvysílat celou pasáž, nebo to měli odvysílat a nechat na Bakalovi, ať se brání …

Zdroj: http://www.evropsky-rozhled.eu/wp-content/upload­s/2014/11/reak­ce-%C4%8CT.jpg

anonym

Onu nevystříhávají jen Zemana, ale vystříhávají i jiné zprávy.Kolik lidí ví, že statisíce lidí v Německu stávkovalo proti EU?Naše zprávy o tom pomlčely.Kolik lidí ví, jak proběhla na Islandu revoluce?Naše zprávy o tom též neinformovaly.
A tak to je o všech zprávách, které ukazují, že není něco v pořádku a Odeesákům to není po chuti, ale hlavně že se vozí po Zemanovi.

ptáč

Když se nám někdo zvolený nelíbí, tak ho vyhoďme a dejme tam jiného, kdo nám bude vyhovovat. Když něco nechceme slyšet, zavřeme mu ústa. Když se nám nehodí zákon, změňme ho podle svých potřeb, jak to dělají oni. Pak můžeme zrušit 5tiletou funkci prezidenta a zkrátit ji na několik týdnů. Můžeme se tam vystřídat všichni.

Bičiště

Je to síla zvyku, pozůstatek z výcviku z období před rokem 1989

setapouch

ptáč: a odpověď na mou otázku bys neměl?

setapouch

ponovotny: jak to doplneni souvisi s otazkou? A jak vis, co mi vadi a nevadi?
Ad demagogie – co je na tom demagogickeho?

ponovotny

  • Když si zjistíš kdo je pan Bakala kterého se týkala tvá otázka tak pochopíš.(napovím třeba kauza ostravských hornických bytů)
  • Jelikož jsi v doplnění své otázky popsal celkem obšírně co by ti mělo vadit tak v tom žádná kouzla hledat nemusíš.
  • Tvé procítěné popisování žaloby, soudu a odškodného za nemožnost se vyjádřit mě málem dohnala k slzám. Jelikož je ve skutečnosti málo pravděpodobné, že by takový spor Bakala vyhrál, jelikož stejný nárok podat takovou žalobu má i pan Kožený a jistě ji podávat nebude i přesto, že jeho jméno nevystřihli, jelikož vůbec nechápu co myslíš tím, že by se někdo měl vyjadřovat k tvrzení že je „kamenem na cestě“, tak právě pro hromadu těhhle jelikož a navíc proto, že tím příběhem vytváříš prostředí pro to aby celá věc byla chápána tak jak si ty přeješ, jde už z definice o čistou demagogii.
  • Nic osobního ;)

setapouch

Znovu, abys to pochopil i yy: jak souvisí tvá odpověď s mou otázkou?

A pokud by Bakala skutečně podal žalobu, je dost velká pravděpodobnost, že vyhraje. Tvoje kecy na tom nic nezmění.

ponovotny

Nevím proč mi nerozumíš a nechápeš souvislosti. Pro tebe tedy ještě jednou a trochu jinak. To že ČT provádí cenzuru je naprosto nepřijatelné. To když televize vystříhne z projevu prezidenta konkrétní jméno tak nemůže sloužit k žádné obraně televize jak tu popisuješ, protože kdyby opravdu byla podána taková žaloba jak píšeš nebyla by to žaloba proti televizi, ale proti Zemanovi. Pokud chceš tedy tvrdit, že televize tím že vystřihla jméno Bakaly chránila prezidenta tak to považuji za vrchol tvořivé fantazie.
Netuším z čeho vycházíš při tvrzení, že by takovouhle žalobu mohl Bakala vyhrát, přijde mi to spíš že hledáš nějaký rozumný argument pro obhajobu cenzury.
Nevím dál co by sis přál abych pochopil. Z toho co píšeš je zřejmé, že patříš k lidem kteří mají z prezidenta zkaženou náladu. Na to máš samozřejmě právo. Nevím ale proč se pouštíš do nesmyslných teorií, které mají na nějakou danou situaci vrhat nějaké světlo tak aby se ti to líbilo. Myslím, že kdyby televize měla nějakou možnost tenhle svůj průser hodit na Zemana, že by to s velkou chutí udělala, ale jak můžeš vidět hodili to na editora a budou dělat jako že se to stalo náhodou.
Pokud máš pocit, že něco konkrétního z mé odpovědi nesouvisí s tvou otázkou tak mluv konkrétně.
Je ale možné, že moji odpověď nechápeš proto, že je ti to proti mysli. Proti tomu nic nemám a můžeme tu debatu ukončit