Rokio

Je správné udělat něco velmi neslušného, co by ale mohlo zachránit život?

Je osoba, která se pořád přejídá a už má kvůli tomu cukrovku. Měl bych pro ni vyhledat pomoc nebo ji říct, aby se snažila zhubnout, nebo ne?

Odpovědi
Šidlo

áno! povedať niekomu takému nežer! je humanitný čin.....dokonca, aj keby ste to mysleli ako posmešok, lebo je to pravda a potrebný fakt pre postihnutého.­....takže tak či tak urobíte viac dobra než zla

a podľa mňa kto mlčí, ten svedčí.....aj závisláci majú kodependentných rodinných príslušníkov

klumprt

Co je neslušné? Vyhledat pomoc nebo jí říct, aby se snažila zhubnout?

Vyhledat pomoc asi neslušné není a poradit někomu, aby se snažil zhubnout, se dá i velmi slušnou formou. Zvlášť, když má cukrovku.

zjentek

Ano. Pokud by lidstvu po existenční stránce opravdu teklo do bot, určitě by se mělo souložit bez dohody ..bez optání.

turbo085

Vždy můžeš řici i nepříjemné věci slušně ;)

Norei

Je třeba si uvědomit, že obezita je nemoc jako každá jiná. A mimo to je to nemoc, která způsobuje další onemocnění. Zkuste takovému člověku přiblížit stav jeho břišní dutiny. Jeho orgány (srdce, plíce, ledviny, játra…) jsou obaleny tzv. viscerálním tukem, který zamezuje normální činnosti a tak způsobuje mj. trombózy či infarkt myokardu.