hapiky

Je správné se nezajímat o problémy jiných a tzv.hledět si jen svého?

Ať už jednotlivec, nebo např.státní útvar.

Nejlepší odpověď
seraphico

Někdy ano, někdy ne. Pokud to ale vezmu obecně, tak určitě ne. Kdyby se tím lidé řídili od samého začátku, tak bychom se jako lidstvo nikam neposunuli.

Další odpovědi
led

Ak treba pomôcť tam, kde pomoc treba, pomáhaj, ale ak chceš pomáhať len pre vlastné zištné ciele, nechaj to tak.
Toľko všeobecne.
Pokiaľ ide o otázku mierenú na pomoc Ukrajine, väčšina pomáhajúcich ukrajinskej strane pomáha nezištne, ale…
Sú naozaj nezištní tí v pozadí utajení „anonymní organizátori, finanční magnáti“ na oboch stranách, ktorí vyvolali túto vojnu? Tí, ktorí zasievaju nielen semená nenávisti medzi národmi, ale aj rôzne epidémie na neskoršie ovládanie ľudskej masy. Teraz nehovorím o "figúrkach, pohybujúcich sa na šachovnici vojny, ale o tých skutočných vinníkoch. Nie sú to národy a štáty, ale jednotlivci manipulátori a ich hlásne trúby. Many, many, many… za zlom hľadaj chamtivosť a túžbu po moci.

Ametyst

Jako jednotlivec: Někdy je lepší hledět si svého. Někdy je lepší rychle pomáhat. Neočekávat vděk. Jako státy: Politici se nevyznačují zdravým rozumem, a udělají jen to, aby byl spokojen Velký byznys, bankéři, a další vlivné skupiny. Ovšem všechno zaplatí nejmenší daňový poplatník, kterého se nikdo neptá. Ani politici, které zvolil.

Rokio

Není to správné. Člověk by měl pomáhat druhým.

Já pomáhám jako na běžícím pásu a přitom jsem řadou lidí nazýván egoistou. Dělám dobro i za cenu opovržení.

Kryšpín

Je kvalitní 100% pomoc UA i když není v EU, ovšem trochu více kulhá pomoc uprchlíkům z Afganistánu, Iráku i Afriky kde jsme se jako Evropani negativně podepsali / pro tyto máme žiletkový drát vodní děla a obušky / pokud by měl problém stát který je v EU tak věřím že pomoc ČR bude 150%.
I když někteří politici jsou zatíženi divným paradoxem fantasticky romantickým egoismem, nebo vlastním sobectvím, histericky používají velkých hesel pro potěšení prostých občanů.

hapiky

Ametyst: Jistě. Politici postrádají zdravý rozum. Ještě že ho mají aspoň ti proruští trollové.

led

Ametyst, politik platí z cudzieho, nie zo svojho.
Ak by mal platiť zo svojho, hájil by záujmy voličov?