brokol

Je správně Šangaj nebo Šanghaj?

Čínské město Šanghaj (nebo Šangaj?) – konalo se zde EXPO 2010, jak se gramaticky správně v češtině píše jeho název?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo zadat název do vyhledávače a zjistila jste hned, že Šanghaj je správně.
Doplňuji:
Při vyhledávání pravopisných jevů zkuste použít odkaz a výsledek znáte hned.

http://www.pra­vidla.cz/hledej­.php?qr=%8Aan­ghaj

Další odpovědi
hanulka11

pokud si nejsi s čímkoliv jistá zadej na pravé straně nahoře do google a tam ti napíše co je správně /nebo jestli máš jiný vyhledavač/