JájsemRaibek

Je správné odlupovat šupinky suché kůže u lupénky?

Pokud má člověk psoriázu – lupénku, je lepší odstraňovat šupinky suché kůže a poté ošetřit mastí nebo šupinky ponechat na místě a nanést mast?

Odpovědi
gecco

´Volné´ suché šupiny je potřeba odrolit (ale ne násilím), pokud jde o mokvající místa, pak o to opatrněji…

pusinka50

Neodlupovat šupinky a jít ke kožnímu lékaři! Mívala jsem lupénku na dlaních. Na popraskanou šupinatou kůži až do krve jsem od kožařky dostala mast Kerasal. Ta se maže až do vymizení šupin, aby se právě vyloupala nemocná kůže. Pak se místa postižená lupénkou mažou kortikoidními mastmi, nyní je myslím „v kursu“ Belosalic.

bolak

Pokud myslíš jinýmu člověku do jídla tak ano, říkal to Špaček v jednom díle Etikety.