jatro22

Je správně Nigerčan nebo Nigerian?

Nejlepší odpověď
annas

Obyvatelské jméno- základ slova + přípony.

Niger – kromě názvu řeky i Niger-ská republika = niger-ský, Nigeř-an
Nigérie = Nigerij-ská federativní republika = nigerij-ský, Nigerij-ec.

Najdete se SSČ na s. 770

Další odpovědi
marci1

Správně je Nigeřan. 🙂
https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/nige%C5%99an?

elkon

Řekl bych Nigeřan, nebo Nigerijec.

ivzez

Ani jedno, správně je Nigeřan.

Kepler

Myslím, že správně je jen Nigerijec. Nigerian je anglický výraz pro nigerijský.

doplněno: pozor, jsou dva státy s podobným názvem: Niger a Nigérie, takže to může být Nigeřan, nebo Nigerijec