Houslovyklic

Je správně „in the North America“, nebo „in North America“?

Pokud vím, tak je správně „in the north“, když myslím „na severu“; ale když je to součást názvu „Severní Amerika“, tak je to „in North America“? Chápu to správně…?

Děkuji!

Nejlepší odpověď
quentos

zbývá upřesnit Zbyňasovu odpověď. Zde opravdu člen nebude, ale není tak úplně pravda, že „u místních názvů se the nepoužívá“. Nepoužívá se, pokud základem názvu není obecné podstatné jméno (např. „stát“, „republika“, „království“). Což Amerika není, takže skutečně napíšeme „in North America“, ale např. v případě naší země jsme „in the Czech Republic“.

Další odpovědi
Zbynas

Myslím, že právě že u místních názvů se the nepoužívá. Takže jen In North America.