autacek

Je správná teorie, že pokud někdo na bitcoinu vydělá, musí jednou jiní zákonitě prodělat?

Kdyby například jeden pořídil polovinu všech BC za 1USD a druhý druhou polovinu za všech BC za aktuální tržní cenu 100USD, tak pokud by ten první svoji půlku prodal za „tržní“ cenu 100USD, kde by se vzalo těch 100USD, kdyby chtěl prodat svoji polovinu i ten druhý? Musel by se patrně najít někdo třetí, kdo za to tyto peníze dá a bude doufat, že to „nic“ někdy prodá? Nebo se pletu?

Odpovědi
Drap

Máš zcela zkreslenou představu. Jen taková drobnost na doplnění Aktuální tržní cena se pohybuje mezi 16000 a 17000USD
Nedívej se na Bitcoin jako na nějaké nic, ale ber ho, jako každou jinou komoditu s kterou se obchoduje na burzách.

mzm

Co vím, tak bitcion je takové „letadlo“ někdo ho vymyslel a ti první na něm můžou vydělat – ti poslední mohou prodělat, protože prodejem BC jeho cena klesá. Jinak peníze se do systému dostanou právě zvyšující se cenou BC pro nově nakoupené BC. Pokud se tedy BC nakupují, BC se zhodnocuje, pokud se prodává, znehodnocuje se. Samozřejmě s tím, že ty první BC se zhodnotili někdy na začátku…

Vymyšlený je tak, že se na začátku řeklo, že bude do oběhu vydaných jen omezené množství bitcoinů. První byl za nějakou sumu, a čím víc je bitcoinů v oběhu, tím je každý nový dražší. Nejsem si teď úplně jistý jestli ta cena nějak nejde k nekonečnu pro poslední bitcoiny. Zase pokud se bitcoiny vrátí, cena klesá…
Spíš mi BC přijde jako taková hra.
„Těžení“ BC, které je teď „moderní“ mi pak příjde jako dost zhovadilost, kdy se ve snaze vydělat jen mrhá elektrikou…

anonym

kdo příjde o své peníze když vyjde nová emise bankovek ? Z bezcených papírků se stane platitlo o hodnotě milionu, komu podle tebe zmizí z peněženky ? No samozřejmě všem a to ve formě devalvace měny. Růst bitcoinu je ale tak velký že se v něm jakákoliv devalvace způsobená přírůstkem množství měny v obehu hravě ztrácí …

autacek

to Drap: je úplně jedno kolik je dnešní kurz, ptám se na princip a na to, kde se ty peníze na výplatu v popisovaném případě, že by chtěli všichni vydělat, vezmou.