relux

Je sport součástí kultury?

Sport (tělovýchova) je financována z rozpočtu MŠMT a SR a já pokládám otázku, zda je sport součástí kultury, z čehož pak vyvodím, zda může být sport financován i z rozpočtu ministerstva kultury.

Nejlepší odpověď
annas

Když si v archivu najdete definici kultury, dovíte se, že jedním z významů byla tzv. péče o duši. O duši pečuje víc literatura, umění, náboženství, divadlo atd. .

Tělesná kultura pečuje o tělo, i když ovlivňuje myšlení, protože vychovává člověka kle zdravému životnímu stylu.

Tělesné výchova jako součástí kultury je ve školách pedagogický proces, výchovně vzdělávácí proces, vytváří vztah ke sportu, k pohybu, také vede k péči o tělo, hygienickým návykům,

Proto se domnívám, že nejen sport, u něhož jde o určitou specializaci, je založený na pohybu,. také vychovává k zodpovědnosti, soutěživost, dodává sebevědomí i atd.

I když třeba gymnastika, krasobruslení atd. je také v širším slova smyslu umění. -estetický zážiterk.

Zda může být sport hrazen z prostředků MK, to záleží na těch nahoře, které hledisko u nich převažuje. V minulosti existovalo ministerstvo školství a kultury. Je vidět, že styčné body se dají najít.

Další odpovědi
Pavel Horak

Ahoj všichni, našel jsem super stránku o sportu! Doporučuji vám navštívit https://mallo­rykitecamps.com/. Vše o extrémních sportech!