Bruneta84

Je spojení „Ty jsi samý sval“ metonymie?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o obrazné pojmenování.

Tedy v nejširším slova smyslu máte pravdu, jde o metonymii, k nž se řadí synekdocha i hyperbola.

Pokud potřebujete určit podrobněji, tak lze vybrat z uvedených dvou možností. Jde o nadsázku, nebo záměnu části za celek?

Další odpovědi
Lamalam

Je to možné, tohle jsem se učila před mnoha lety a nikdy mě to nebavilo. Stoprocentně to nějaká tropa je. Možná by se mohlo jednat i o synekdochu nebo hyperbolu.

V tomto oboru tu jsou povolanější, raději si počkej na odpověď od annas.

hapiky

Já to slyšel ve spojení „Ty jsi samý sval“ – jen se svalit.