Rokio

Je spojení posmrtný život oxymóron?

Není stoprocentně vědecky dokázané, že posmrtný život neexistuje.

Dále existují i vědci, kteří podporují posmrtný život. Příkladem je například astronom a fyzik Kepler, který je velmi nábožný člověk. Dále věří v posmrtný život Jan Hus, Luther, Komenský, Kant, Newton, Einstein, Mendel a další významné osobnosti.

Řekněte sami. Jedná se o protimluv?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Oxymóron je jazykový jev, v němž je přívlastek spojený se jménem a je v zdánlivém významovém rozporu.

Co je život? U člověka lidská existence. Tedy to, co ho definuje, je tělo – fyzická stránka a pychická stránka – myšlení. Smrtí zanikne člověk jako celek, i když tělo se rozkládá déle,.

I když duše se podle křesťana dostane do nebe či do pekla, už to není „celý člověk“, fyzicky neexistuje, psychicky snad jako duch = duše.

Proto je „posmrtný život“ oxymóron, protože nebe či peklo jsou jiná dimenze než země, svět. . Jen na zemi se může projevit psychická činnost člověka v jeho těle.

Další odpovědi
ivzez

ano

Chybně formulovaná otázka.

Hned první věta:
Nedá se dokázat, co neexistuje.
Dokázat lze pouze existenci něčeho.

A ve zbytku to potvrzuješ.
Člověka, který něčemu nevěří, nepřesvědčíš o opaku
vyjmenováním lidí, kteří tomu věří nebo věřili.

K otázce: Ano, je to oxymóron.

Roman71

jiná odpověď

Rokio, prosím, smrt je opak života, nikoliv přesun do jiné dimenze.
Je úplně jedno, jestli žiješ jako člověk tady na zemi nebo duchovní bytost (anděl) v duchovní říši, ale pokud jsi mrtev, jsi mrtev – neexistuješ. Pokud se chceš opírat o názory „specialistů“, čti knihy, které napsali, zkoumej a vyvozuj závěry. Pokud se chceš opírat o Bibli, tak ta mluví celkem jasně. Stačí si přečíst knihu Kazatel, abys měl jasno v tom, co je život a co se děje s člověkem po smrti, pokud nechceš znát příčinu. Příčina stárnutí a umírání je koneckonců i s vysvětlením zapsaná v 1.Mojžíšově 2.a 3.kapitole.

Kelt

jiná odpověď

To je úžasná formulace " Není stoprocentně vědecky dokázané, že posmrtný život neexistuje." To je jako Není stoprocentně vědecky dokázané, že když budeš sázet sportku a jiné, že nikdy nic nevyhraješ. Prostě každý má na danou věc svůj názor a protože nevím, co je pravda, nejedná se o protimluv.

anonym

ano

Ano je to protimluv, a opravdu nezáleží na tom kolik celebrit se kdy hlásilo k tomu že v něj věří, víra není důkaz, je to jen zaslepená naivita ve své nejčistší podobě.

hapiky

Roman71: To co říkáš, nemá nic společného s Biblí, a je to důvod proč jste tak nepopulární. Ježíš se obětoval pro lidstvo, aby ten kdo v něj věří neumřel, ale měl život věčný. To je psané v Bibli, Vy se ale asi považujete za chytřejší, proto tvrdíte, když člověk umře, nezbude po něm vůbec nic!

Roman71

hapiky: Ano, jsme „nepopulární“ a ani o nějakou tu světskou popularitu neusilujeme :) Ježíš Kristus dal svůj život za všechno lidstvo proto, aby mělo naději a budoucnost, uznávám a věřím tomu. Bible, pokud dobře víš, učí také o vzkříšení spravedlivých i nespravedlivých – na základě Kristova výkupného. Jistá část následovníků Ježíše Krista je vzkříšena pro život v nebi a většina, již nežijících má naději na vzkříšení k životu na zemi (Žalm 37; Matouš 5:5). K tomu je ale zapotřebí projevovat víru skutky, jinak samotná víra je člověku naprosto k ničemu.

Nenáleží mi se považovat za chytřejšího. Předkládám to, co si může každý sám ve své Bibli najít a přečíst. Co se týká toho, co zbude po mrtvém člověku? Vzpomínky v mysli pozůstalých a v Boží paměti (podle skutků víry), nic víc. Bible říká, že v šeolu (společném hrobu lidstva) není nic, ani práce, ani myšlení – logicky ani život (Kazatel 9:5, 10) a duše, která hřeší, zemře (1.Mojžíšova 2:7; Ezekiel 18:3).

Protože jsme hřích zdědili po Adamovi a Evě, umíráme (tedy přestáváme existovat) všichni. Jedinou výjimku tvoří křesťané vyvolení pro Kristovu vládu v nebi (Zjevení 7:4–8). Ti jsou pro změnu kříšeni pro život v nebi.

hapiky

Roman:Měl by si se zamyslet o tom co říkáš. Na jednu stranu tvrdíš, že po smrti člověka nezůstane nic, na druhou zase, že někteří budou vzkříšeni. Jak může být vzkříšen někdo, po kom nic nezůstalo? Proto rozummější lidé věří v duši, a ta dává všem naději v další existenci.

Roman71

Hapiky, docela by mne zajímalo, odkud čerpáš informace o tom, že jakási část těla přežívá jeho smrt, smím-li se zeptat? Z Bible? Předlož mi prosím nějaké texty, kde se o tom přímo píše, znáš-li takové.

Rozumný věřící člověk čte, zkoumá, hledá souvislosti a především se modlí o porozumnění Písmu, aby nevěřil slepě. Věřit něčemu bez hlubšího zkoumání je totiž zrádné.
V biblickém pojetí je duše jakýkoliv živý tvor oživený životodárným duchem. Proto duše = živá tvor, duch = životodárná síla. Ale jak říkám, najdi prosím nějaký biblický podklad pro tvrzení, že nějaká část člověka „duše“ žije po smrti dál, a čím více podkladů, tím lépe. Děkuji :)

Roman71

Hapiky: Zkus se naopak zamyslet nad tím, zda jsou Boží schopnosti nějak omezené? Co se týká stvoření, tak nikoliv, nebo o tom pochybuješ? Stvořit znovu někoho, kdo tu už žil tak, aby si pamatoval všechny dosavadní vzpomínky.. Pro člověka nemožné, pro Stvořitele nikoliv.

anonym

Ještě prosím tu o karkulce, ideálně stranu 3, verš 4: a karkula pohlédla do košíku, otevřela flašku vína a hluboce si přihnula. … strana 5 verš sedmý: načež vlk karkulku sežral … tak praví kniha. Tak to musí být pravda.

Roman71

ge0rge jo, ta je taky dobrá.. Zvlášť ta pasáž, kdy slopali s Myslivcem až do rána a Karkulka měla problém najít cestu z lesa :))