FlAsh_7

Je špatné (neberte to špatně – viz popisek) nebýt milionář?

Co o tomto říkají milionáři a celkově bohatí? Jak to vnímají?

Nejlepší odpověď
Drap

Co by na to měl kdo říkat? Nikdo nikomu zdarma nic nedá. A co si kdo nahospodařil je každého věc.Neni třeba k tomu nic říkat.

Další odpovědi
DoTazatel

„Pokud se narodíš chudý, není to tvá chyba, ale pokud zemřeš chudý, je to tvá chyba.“

Záleží jak vnímáš bohatství. A co to pro tebe znamená. Jestli to chceš.
Bohatý může být každý, kdo se o to příčiní.
Tak proč ne, kdyz můžeš a chceš. A to co (v hloubi duše) chceš, je většinou i to, co musíš. Pokud můžeš a chceš, tak musíš.

Není špatné nebýt milionářem (podle tebe tedy bohatým), stejně jako není špatné být jím.
Čím ale člověk je, když není bohatý? Je chudý a snad nikdo nechce být chudým. Určitě je lepší být zdravý a bohatý než nemocný/zdravý a chudý.
Když jsi chudý, jsi nesvobodný – přinejmenším finančně (a tím i časově… a čas je to nejcennější, co máme).

Milionář nemusí být nezbytně bohatý (i z finančního pohledu… Záleží na příjmech, na výdajích, na nakládání s majetkem = správě, atd.). „Pojem bohatství záleží spíše v užívání než pouhém vlastnictví.“ bohatství není stav, ale děj.

Třeba miliardář nebo bilionář ti určitě řekne, že by nechtěl být milionářem. ;) (Protože by si o dost pohoršil).

annas

Je u nás víc „obyčejných“ lidí, nebo milionářů? Proč by bylo špatné, že není někdo milionářem?

"Jak si může člověk užívat život bez peněz?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-si-muze-clovek-uzivat-zivot-bez-penez

Co na chudší jedince říkají milionáři? Nevím. Na to se musíte zeptat jich. Nepatřím mezi milionáře. Záleží na jejich morálních hodnotách. Pro některé jsou miliony dobrý sluha, ale zlý pán. Všeho do času.

Takže obecně k otázce bez doplnění.

Skutečnost není často taková, jako vypadá u milionáře, ale i u „chudáka“.

Mnoha ,lidem nevadí, že jsou jiní milionáři, ale to ,že byli/jsou úspěšnější než oni.

Samozřejmě, že peníze jsou k životu potřeba, ale pokud jich má někdo méně, žije střídmě a skromně – v tom je bohatství,. stejně tak, když po něm netouží, přece štěstí nespočívá v bohatství.

Ten, kdo má dost, chce stále víc a častěji, tomu peníze chybí.

Bohatí mají zpravidla dětí, kvůli tomu, aby měli komu zanechat majetek, chudí lidé si je pořizují pro radost.

„Bohatství je jediná opravdu relativní věc tohoto světa: Nejbohatší je ten, kdo má nejméně požadavků a nároků“. – Otto František Babler
http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/neza

Jenže bohužel peníze nesmrdí. – Titus.

Edison

Se musíš nějakýho milionáře zeptat. Počítá se za milionáře i vlastník bytu? To jsou přece taky uložený prachy…