Altair-AC

Je špatně, když zdravím večer „dobrý den“?

???

Ptám se, protože když tak učiním, tak se na mě lidé dívají jinak …

Odpovědi
Rokio

Podle etikety je to v pořádku. Pozdrav „dobrý den!“ se vztahuje na celý den, takže takové zdravení je vhodné. Ovšem může se (ale i nemusí) doplnit denní doba pozdravu.

Kepler

Dobrý večer by byl vhodnější, ale zas tak velká chyba to není. Dobrý večer ráno už by bylo fakt divné.

EKSOT123

Já bych to otestoval na zvířatech – zkus různými pozdravy zdravit psy, ptáky aj. a sleduj reakce kolemjdoucích lidí. Tak poznáš, jestli je to správně.
Jestli to chceš dovést k dokonalosti, je třeba se k tomu i patřičně obléci – Poraď se s Rokiem. Nebo říkej: „Dobré jitro!“ – to bude platit i ráno.
Jinak třeba v Rakousku, kdybys řekl „guten Tag!“, tak se na tebe možná budou dívat divně i ve dne. Ještě jsem to to od nich neslyšel. Ráno sice říkají „Morgen“, ale ve dne říkají ‚grüß gott!‘ a kupu jiných pozdravů. Trochu záhada.

aliendrone

No, dobrý večer je lepší možnost, ale i tohle se dá. Nicméně pozor, NENÍ vždy vhodné požívat denní dobu – např. vlezeš v 1 ráno do baru a pozdravit „Dobrou noc“ je poněkud mimo! ;) :D :D

Roman71

Špatně to není (den přece trvá 24 hodin), ale vyvolává to zajímavé reakce,
stejně jako když někoho pár minut po půlnoci pozdravím: „Dobré ráno.“ 🙂