knedlik

Je špatně a nebo dobře, že se Československo rozdělilo?

Odpovědi
smutnydrak

já bydlím na Slovensku na druhé straně Beskyd asi 6 km od čáry celý život asi 15 let pracuji v CZ a můžu říct,že je to jen a jen dobře…i když hned po rozdělení to byla na jedné straně uraženost a na druhé straně přílišná nacionálnost,časem se to uklidnilo a ted alespon nikdo nemá tendenci kecat nesmysly tipu my děláme na vaše české prdele a nebo že obráceně vy musíte dotovat rozpočtem Slovensko… každý si hrajeme na svém písečku a podstatné je že jsme napořád zůstali kamarádi,ne li bratři… také jsme se mohli posekat a postřílet jako Jugoslávci co se naštěstí nestalo… mě to tenkrát zasáhlo daleko daleko víc než lidi z vnitrozemí ptz jsem byl zvyklý pohybovat se po obou stranách jako doma a najednou tam vyrostly závory a celnice ale přirovnal bych to k děcku co odejde od maminky protože si chce dokázat soběstačnost a máma ho taky proto nezavrhne… 🙂

SajmonModer

Náhodou dobře, mohlo to jít také po zlým, třeba občanskou válkou.

Conchus

Je to moc dobře

poa.li

Myslím si, že kdyby k rozdělení nedošlo, měl by společný stát v lecčems mnohem větší potenciál a prestiž.