Jakub258

Je soud přístupný pro veřejnost?

Zdravím! Zajímalo by mě, zda se můžu jít podívat jak probíhá jednání u soudu. Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, soudní jednání je veřejnosti přístupné. Jsou výjimky, kdy soud rozhodne, že z důvodu nějaké výpovědi, mladistvých apod. je jedná ní neveřejné.
Vyhlášení rozsudku však veřejné je vždy.

Další odpovědi
Drap

Některá jednání jsou přístupná veřejnosti, některá ne. O tom rozhoduje soud.

cukrar

Ve většině případů je veřejně přístupný průběh soudu. Neznám případ, že byl někdo vykázán, kvůli tomu, že je špatně ustrojen.

Hans51

Návštěvu mohu vřele doporučit, bývá to zajímavá podívaná, občas i divadlo zdarma 😉

Rokio

Ano, soud je přístupný veřejnosti, az napár výjimek, jako jsou např. mladiství.

Jakub258

Děkuji moc. Ještě by mě zajímalo jestli na to musím být nějak vhodně oblečen nebo stačí normální oblečení.

gecco

Slušné odění k soudu znamená být oděn čistě, klidně tam bez v teniskach, dzinach, triku a mikine…
Ale bacha na zbraně, nesmí mít ani zavirak…
😉

Alesh

Je lepší mít trochu lepší oblečení, ale vyloženě společenské být nemusí.

Alesh

Příspěvek smazán administrátorem.