Avatar uživatele
anonym

Je solárko zdraví škodlivé?

Je solárko zdraví škodlivé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4946 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Bonifác

Komise pro výzkum UV záření doporučuje omezit pobyt v solárním přístroji na jednu kůru denně, celkově potom 50 hodin ročně. Nedoporučuje se opalování dětem ani kombinované opalování v soláriu a na slunci téhož dne. Mezi těmi, kdo se chtějí opalovat po celý rok jsou také lidé, kteří by měli svá rozhodnutí vždy konzultovat s lékařem. Ke skupině těchto osob zvláště patří těhotné ženy, nemocní přijímající léky, muži a ženy s kardiostimu­látorem, lidé trpící křečovými žílami, kožními problémy apod.
Jinak jsou ty mašinky nastavený, aby se vám nic nestalo, pokud ovšem bude dodržovat určitá pravidla, ale takhle je to se vším.

Zdroj: http://zdravi.dama.cz/clanek.php?d=124

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

Byla sem tam myslím jednou a stačilo mě to. Solárko je nezdraví, ale hlavní problém je ten, že se musí často měnit ty trubice protože po určitým čase vyzařují ještě víc škodlivých látek na co většina provozovatelů kašle, pač to stojí docela hodně peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

ano už je to prokázáne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Určitě ano. Tmavnutí pleti po slunění je vlastně obranná reakce organismu. Každé slunění, ať už v soláriu nebo na sluníčku je tedy škodlivé. Jsou však případy, kdy lze slunění v soláriu označit za vhodné. Jedná se o případy, kdy někdo se světlým typem pleti se připravuje na slunění na sluníčku. V takovém případě laicky řečeno než aby se spálil při prvním styku se sluníčkem, tak je lepší menšími dávkami záření v soláriu pokožku připravit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvonko

ano, solarko je zdravi skodlive.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví