Nancy

Je soja zdravá nebo nezdravá?

Nejlepší odpověď
Drap

Jako každá běžná potravina. Pokud nejdete do extrémů tak zdraví prospíví. Pokud by jste však konzumaci soji přeháněl, tak může i uškodit. Zkrátka různorodá strava a všeho s mírou.

Další odpovědi
suaeda

Soja zdravá určitě bude. Ale např. mě osobně nejede. Ostatní luštěny naopak mám rád.
A že by bílkoviny obsažené v soje nahradily živočišné bílkoviny v plné náhradě? Tomu nevěřím. Rostlinné bílkoviny neobsahují všechny potřebné živočišné aminokyseliny potřebné pro stavbu živočišných tkání.

hanulka11

je určitě zdravá …je nazývána rostlinným masem

pusinka50

Sója na jednu stranu obsahuje mnoho látek důležitých pro lidské tělo, na druhou stranu není příliš vhodná k pravidelné konzumaci. Vyhýbat by se jí měli kojenci, těhotné ženy, lidi s poruchou štítné žlázy a páry plánující početí. Ostatní by z jejích účinků mít strach neměli, pokud ji budou užívat střídmě. Na uvedeném linku píší o škodlivosti sóji na lidský organismus a to si myslím také já

Zdroj: http://pravdu­.cz/soja/soja-je-zdrava-ne-neni

venkovan

Soja s dobře vypečenými vepřovými škvarky – co by na tom nemělo být zdravé?
Lepší než guláš ze sojového masa.

franku

Hlavně je nechutná!