michalds

Je sobecké nemít dítě?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ne.
Když žena mít dítě nemůže, protože má dědičnou nemoc
a nemůže si ho ani osvojit, protože je sama. Tak není.

Mám děti ráda a patřím mezi tyto ženy :(

Podobné téma se zde již řešilo!

Další odpovědi
ivzez

Nebráním nikomu myslet si, co chce.
Jenom připomenu, že nikdo nemáme právo
soudit cizí rozhodnutí…

Kepler

Když tomu nebrání žádné překážky, tak bych řekl že ano. A pak – je to smutný a marný život.

marci1

Sobecké snad ani ne (pokud by je žena mít mohla), ale spíše hodně zvláštní,divné a pro mě nepochopitelné. Absence jakéhokoliv mateřského citu. V každém případě je rozumné nemít děti, pokud se jimi nechceme zabývat, překážely by nám a dávali bychom jim najevo, že nás obtěžují a nedovolí nám „žít“ a „užívat si“. Pro některé lidi je opravdu lepší, děti nemít. Naštěstí nás s dětmi, vnuky, pravnuky je stále ještě dosti. A co se s nimi nasmějeme a jak nás dovedou nabít kladnou energií. 🙂

Jiří Bohumil

Vůči partnerovi, pokud tento děti chce a vůči společnosti ano. Vylučuji pochopitelně zdravotní důvody. A život bez dětí je, podle mne, podstatně chudší. Tím samozřejmě nemyslím peníze, ale soužití a emoce.

mosoj

Je to sobecké, ale hlavně neprozřetelné vůči sobě!!!

Měli jsme v práci kočku, radost pohledět. Netajila se s tím, že děti nechce aby si nezkazila postavu.
Dnes je jí 65 let a je sama jako kůl v plotě. O kočce se již nedá mluvit a miliony nemá. Bude jenom hůř. V tomto věku ji už jenom muž stačit nebude.

pizlicka

To je snad osobní věc každého jedince,nemys­líš?Nikdo nevidí do pozadí a psychiky člověka,a už vůbec bych se takto neodvažovala uvažovat,natož ptát,protože si uvědomuji,že takovou soukromou otázkou,muzu hodne ranit.A nemyslím si,že někdo,kdokoliv,má právo vědět,,PROČ,nebo z JAKÉHO DŮVODU,děti mám,či ne.

pepe88

Drž se pravidla,čim víc tím líp.

plebs

Průměr v Evropě je okolo 1,5 kousků, kdežto tam dole na jihu 5 až osm, takže na př. soused Němec to v šedesátých letech řešil náborem Turků a nýní Angelka přílivem imigrantů. České dámy pokud nemají zdravotní problém tak nejdříve řeší kariéru, úpravy těla, kvalitní hnízdo, zahraniční dovolené a.p., poté v pokročilém věku hledají semeno ze skumavek, běhají po doktorech a šarlatánech a další vhodnou inseminaci.
Nejsou všichní stejné, ale větší část pravděpodobně ano, proto populace nezkvétá.

zjentek

Sobecké je nějaké si pořídit a nevěnovat se mu do té míry, aby mělo nulovou šanci svým věčně nespokojeným řevem otravovat spokojené, čili bezdětné sousedy!