dust8

Je snobské trvale se vyhýbat nakupování v kamenných prodejnách a ochodech pokud se nejedná o potraviny?

Raději mám vše na dobírku či uloženku či tak něco, než se belhat do kamenného kšeftu kde se dá narazit na pěkné .......... a to extra zvlášť během výměny zboží či reklamace. Nikdy víc! A nějaká záruka mi žily netrhá.
Peníze jsou od toho, aby se utrácely. Znáte to přísloví?

“Muž, jenž hromadí bohatství, aniž by ho užíval, je jako osel nosící zlato a žeroucí bodláčí.“

Odpovědi
anonym

snobské ? Asi jak u koho, záleží čím je kdo motivován. Pokud jste motivován jen tím že vám to přinesou až domů, tak asi trochu ano.

Pokud například preferuji eshopy před kamennou prodejnou ale z nějakého racionálnějšího důvodu, nemusí to tak být. Uvedu příklad trochu lepší motivace k nákupu v eshopu. Pokud stojíte v kamenné prodejně, nemáte možnost snadno jít do jiného obchodu a zboží koupit jinde třeba o 50 kč levněji, to byste těch 50kč spíš projeli za benzín a nic byste neušetřili. V případě eshopů tuhle možnost ale máte. Když umíte používat srovnávače jako zbozi.cz nebo heureka.cz, tak je to jako byste stáli v 50 obchodej najednou a mohli si vybrat ve kterém zboží koupíte podle toho jakou nabízí cenu. To je přece výhodnější ne ? Logicky musí být. Internet vám do rukou dává možnost volit téměř instantně toho nejlevnějšího dodavatele čehokoliv. Nevyužít takovou možnost by asi bylo docela hloupé. Proto je na internetu obecně konkurence mnohem vyostřenější a díky tou i ceny výrazně nižší než v prodejnách kamenných.

Často se pak stává že jedna firma která má současně eshopy a současně kamenné prodejny má dvojí ceny. Výhodnější na svém eshopu, a mnohem méně výhodné ve své kamenné prodejně kde ví, že nakupující stejně i za tu vyšší cenu produkt vezme protože se kvůli úspoře nebude chtít trmácet nikam daleko.

anonym

často pak ta úspora bývá díky tomu že jen překliknete ze jednoho eshopu na druhý u specializovaných zařízení jako jsou třeba velkoplošné tiskárny nebo kalibrační sondy i několik desítek tisíc, no a v kamenných prodejnách můžete čekat cenu na internetu nejméně výhodnou navýšenou ještě o pár desítek procent. Najednou kamenná prodejna opravdu smysl nedává a nemusíte proto být snob.