Je složité získat občanství Belize?

Zajímalo by mě,jestli je složité ať už pro Evropana nebo Američana získat státní občanství Belize(tento stát nevydává své občany do jiných zemí) – http://belize­.naspribeh.cz/in­formace-belize.html).Děkuji

Nejlepší odpověď
cynique

Je to jako (skoro) všude jinde. Kdysi jsem o tom také uvažoval a pátral. Základní předpoklad je mít dostatek finančních prostředků. Bez nich to nepůjde.

Nejprve je potřeba získat trvalý pobyt. O ten se dá žádat po roku nepřetržitého (odskočit z Belize do jiné krajiny lze maximálně na 14 dní v roku) pobytu v Belize a po zaplacení poplatku (150–2000 USD – podle krajiny původu). Dále – je potřeba mít příjem, příjem z ciziny, důchod z ciziny anebo dostatek prostředků na účtě (onehdy to bylo 50000 USD + vlastní nemovitost) v Belize.

O občanství je možné požádat po 5 letech trvalého pobytu. Svatba s občanem Belize toto zkrátí na jeden rok.

Další odpovědi
Drap

Pokud splníš všechny podmínky určené jejich zákony, tak to neni složité.