Je složité otevřít kavárnu nebo bar v zahraničí?

Zajímalo by mě, je pro českého občana všeobecně o dost složitější otevřít kavárnu nebo bar kdekoliv v zahraničí než třeba v ČR? Děkuji

Odpovědi
led

Rovnako ako pre cudzinca v ČR, bez povolenia úradov to nejde. Podstatné je, aby obsluhujúci personál ovládal aj miestny jazyk. Pre majiteľa, podnikateľa, nie je povinnosťou ovládať miestnu reč, pokiaľ to nie je priamo určené zákonom.

Drap

V podstatě to vyjde nastejno. Výhodou, možná i nezbytnou podmínkou je ale znalost místního jazyka.