Je složité doma upéct medovník Marlenka?

Zajímalo by mě,jestli je složité doma upéct medovník Marlenka,a jestli není nahodou protizákoné medovník prodávat a péct pod jiných názvem tzv. konkurovat medovníku Marlenka. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Na Marlenku je originální recept, původ jeno názvu je někde v archivu.

Pečení totoho medovníku je dost náročné, musíte napřed upéct pláty samostatně na plechu, , pak je seřezat na stejnou velikost, , připravit krém, potírat atd.

Nevím, zda pečete sám. Podívejte se do odkazu, určitě budou domácí recepty upravené, někdy se přidává i kakao, každý má ten svůj. Medové plány se dají koupit a pak připrvit jen krém.
http://www.pe­cenijeradost.cz/re­cepty/medove-tajemstvi-marlenka/

O sporu kvůli kooii tohoto dortu – viz odkaz – firma Dr.Oetker platila pokutu

„Společnost Marlenka International vyrábí medovník podle rodinného arménského receptu. Zakladatel a majitel firmy Gevorg Avetisjan řekl listu, že na prodej dortů Marlenka v prášku pod značkou Dr. Oetker ho koncem loňského roku upozornili turečtí partneři. Řekl, že mu bylo hned jasné, že jde o kopii jeho výrobku, protože svůj dort nazval zdrobnělinou jména své matky a také dcery Marlen a v arménštině toto slovo nic neznamená.“ atd.

Více na https://zpravy­.e15.cz/byznys/pod­niky-a-trhy/marlenka-vyhrala-spor-s-koncernem-dr-oetker-1338962

Další odpovědi
marci1

Originál medovníku Marlenka doma připravit nelze, jelikož recept je „tajný“. 🙂

da ny

Kam se „hrabe“ Marlenka, za domácím medovníkem.
Patří k těm trochu pracnějším receptům
🙂

ivzez

Medovník a Marlenka vypadají podobně,
ale není to úplně totéž.

Medovník mi chutná lépe, není tak sladký jako Marlenka.
Upečení složité není, ale chce to trpělivost a pečlivost.