dust8

Je slovo „podzemka“ zastaralý název pro metro či jej občas ještě zaslechnete?

Nejlepší odpověď
Edison

Není. U nás se nepoužívá. Kdo jej používá, jde o anglicismus uderground, nebo i subway.

Další odpovědi
Kepler

Zaslechnu ten název jen v zahraničních dabovaných filmech. Jinak v originále underground, U-bahn, subway…

anonym

Pokud by bylo metro v Brně, určitě by se mu říkalo podzemka … bohužel je z česky hovořících měst jen v Praze a tam je to holt metro no.

cochee

Jestli je zastaralý, nevím; normálně toto slovo nezaslechnu, stejně jako neslýchám slovo „metro“ – nejsem totiž z Prahy, takže slovo metro/podzemka není v běžné řeči používáno (stejně jako třeba slova kosmodrom nebo přístav – my je tady nemáme, stejně jako metro, tak o nich nemluvíváme).