Avatar uživatele
Ametyst

Je slovo “dezinformace” definováno v právním řádu?

Např. výraz “morální zodpovědnost” právní řád nezná.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Filip84 před 330 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Samozřejmě, že není!

Obecně s pojmy, jako dezinformace, operují rozvědky a kontrarozvědky. Běžná osoba by si ten termín ani neměla brát do huby, poněvadž, samozřejmě, ani náznakem netuší, co to znamená.

Ale tak politici takto hovoří, je to klasický, Orwellovský, paradox: o morální odpovědnosti hovoří ti, co vůbec ani náznakem netuší, co to morálka je. Třeba. Stejně tak jako ty jejich „definice“ ve stylu „normální člověk“.

Hovoří tak úmyslně, protože to jsou to vágní termíny a vágní frase. Smyslem je hovořit pro řeč samotnou, prostě mám něco říct, toto je něco, tak jsem něco řekl. 🤷‍♀️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Předpokládám, že není. Ostatně K ČEMU by to bylo? Dnešní definice je: „Dezinformace je jakákoliv informace, která je v rozporu s tím, co tvrdí systém/vláda“. 😁 😁 😁
A pokud se nakonec ukáže, že vláda lhala, tak:

  1. je to zapomenuto nebo usilovně přehlíženo

nebo

  1. je to komplot Číny, Ruska, teroristů či jiných bubáků 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

To je stejné jako se ptát, jestli je v právu definice slova „fáma“ … Jen pro pořádek: když něco nemá jasnou definici, tak to samozřejmě neznamená, že to neexistuje 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Když už tu alien přišel s definicemi, tak dezinfromce je „nepravdivá informace, která je záměrně šířena za účelem oklamání lidí“ (zdroj: Wikipedia). S vládou (jakoukoliv) to má společné jen to, že dezinformacím častěji věří lidé, kteří o sobě tvrdí, že nevěří vládě (a raději věří kdejakému nesmyslu, co si přečtou na internetu).

Avatar uživatele
paul1

Nesouvisí to s témou, jen se mi z nějakého šuplíku v mozogáni vynořila vzpomínka na píseň Pepy Nose: „Bábuška davaj informáciu“. A kde vlastně je Pepa Nos?

Nový příspěvek