zjentek

Je sloní maso k jídlu?

Jen mě překvapuje, vždy když čtu o nějakém případu pytláctví v Africe, kde je hlad, že slonům odříznou pouze kly. Jakživ jsem neslyšel, že by slonům chyběl i kus masa, třeba kýta nebo jiné. A to jak podotýkám – je tam hlad! A i pytláci nebudou zrovna jedni z těch sytých Afričanů a počítám, že ani jejich přátelé ne. Děkuji. Maso, slonovina.

Nejlepší odpověď
annas

„Historie
Sloní maso bylo pravděpodobně zdrojem potravy pro člověka po celou dobu soužití tohoto druhu. Na začátku středního paleolitu , kolem 120 000 př. n. l. , Existovaly africké "společnosti“ , ale i samostatnoí lovci a sběrači, kteří zabíjeli slony pro maso.

Moderní doba
Dnes jsou všechny druhy slonů loveny speciálně pro své maso. K tomu dochází zejména v Kamerunu, Středoafrické republice , Konžské republice a Demokratické republice Kongo. Během lovu slonoviny lze maso brát jako vedlejší produkt pro případný prodej nebo jako potravu pro loveckou skupinu.

Již roku 2007 odborníci na divokou zvěř vyjádřili obavy, že hlavní hrozbou pro slony může být spíše poptávka po masu než po slonovině.

Sloní maso zakazují také židovské stravovací zákony, protože nemají kopyta a nejsou přežvýkavci . Někteří učenci islámských zákonů o stravě rozhodli, že muslimům je zakázáno jíst slony, protože sloni spadají do zakázané kategorie dravých zvířat."

Kvůli i přepravě se často maso udí kouřem. Vypadá to tak, že sloní maso chutná, poptávka převažuje nabídku, tudíž to může vést k vyhubení slonů.-

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Elephant_me­at

Další odpovědi
Kepler

Pytláci jdou jen po klech a hlad určitě nemají. Pokud je nezastřelí, dopracují se k nadstandartní životní úrovni. Jinak slonina je někde v Asii i v Africe považována za pochoutku https://cs.info-4all.ru/eda-i-kulinariya/edyat-li-myaso-slona/ Našinec by na to asi neměl žaludek.

Drap

Ano, je k jídlu. Dokonce cel staletí či tisíciletí je k jídlu používáno. Počínání pytláků je z toho důvodu, aby byli pokud možno co nejdříve z inkriminovaného místa pryč.

Mc Merkurion

… nevim, nevim, ale mamut a slon >>> Lovci mamutů >>> toť říká vše … všechno je k jídlu, jen něco jen jednou a něco na poblití …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.