NIČITEL

Je slepice nelétavý pták?

děkuji doma se o tom háadáme…:D

Nejlepší odpověď
gecco

Není…
I když moc létat ´neumí´, patří hrabaví do nadřádu ptáků létavých.
😉

Další odpovědi
marci1

Není. Údajně vzlétne max. do výšky 3 m. 🙂

dudu

Kur domácí v zásadě létat neumí. Výjimkou jsou podle literatury jen některé lehčí odrůdy. Sousedovi slepice však bez ohledu na odrůdu nejméně dvakrát ročně plot vysoký 1,5 metru hravě přelétnou. Nejraději mají dorostlý hlávkový salát.

anonym

Řád: hrabaví (Galliformes')

www

Není, vše máš přehledně ve zdroji:
Doplňuji:
Zoologické zařazení uvidíš na stránce vpravo.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Kur_do­mácí

isteron

Pokiaľ sú mladé a neprekrmené, tak mladšie aj lietajú. Videl som domáce sliepky spávať na strome, boli chované voľne, a len to mali do zobáka, čo si samé našli,
bývali pri pšeničnom poli. Svokor choval taký ľahší druh, pre ktorých musel zvýšiť drôtený plot. Pôvodný mal výšku 150 cm.