Avatar uživatele
Gestas

Je Škoda 1203 lepší auto než VW Transporter 1. generace?

Zajímavá 0 před 2014 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já teda nevím, jaký výkon měl ten první Transporter, ale určitě byl lepší. Jednou jsme Té Škodě Slov (už s názvem TAZ) naložili necelou tunu odmítalo to jet víc, než 70. Prostě bída. Na druhé straně jsem se vozil přepravní sanitou na bázi Transporteru a byla lepší než jakákoliv jiná, vč. Mercedesu. Komfortní odpružení, což jsem jako pacient s dvojitou frakturou páteře patřičně ocenil…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nemyslím. Navíc srovnáváš nesrovnatelné, protože typ dvanáctsettroska je skoro o 20 let mladší, než tranďák T1, který se začal vyrábět tuším hned po válce, někdy kolem roku 1950.

I když motůrek prvního T1 (byl z VW Brouka) byl pro auto dané kategorie celkem dost dýchavičný, vynikal spolehlivostí a jednoduchostí. (slovo spolehlivost hledala dvanáctsetroska ve slovníku cizích slov) Ostatně celé auto bylo vzorem inženýrského důmyslu v porovnání s dvanáctsettros­kou.

Však se také vyrobilo T1 přes MILION kousků, dokonce se podobě jako Brouk stal kultovním vozidlem pro hipíckou generaci. :)

I design (je prostě tak hnusnej, až je krásnej – podobně jako Brouk) se povedl – kdepak dvanácsettroska! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Samozřejmě byla levnější

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek