Gestas

Je Škoda 1203 lepší auto než VW Transporter 1. generace?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já teda nevím, jaký výkon měl ten první Transporter, ale určitě byl lepší. Jednou jsme Té Škodě Slov (už s názvem TAZ) naložili necelou tunu odmítalo to jet víc, než 70. Prostě bída. Na druhé straně jsem se vozil přepravní sanitou na bázi Transporteru a byla lepší než jakákoliv jiná, vč. Mercedesu. Komfortní odpružení, což jsem jako pacient s dvojitou frakturou páteře patřičně ocenil…

Další odpovědi
aliendrone

Nemyslím. Navíc srovnáváš nesrovnatelné, protože typ dvanáctsettroska je skoro o 20 let mladší, než tranďák T1, který se začal vyrábět tuším hned po válce, někdy kolem roku 1950.

I když motůrek prvního T1 (byl z VW Brouka) byl pro auto dané kategorie celkem dost dýchavičný, vynikal spolehlivostí a jednoduchostí. (slovo spolehlivost hledala dvanáctsetroska ve slovníku cizích slov) Ostatně celé auto bylo vzorem inženýrského důmyslu v porovnání s dvanáctsettros­kou.

Však se také vyrobilo T1 přes MILION kousků, dokonce se podobě jako Brouk stal kultovním vozidlem pro hipíckou generaci. :)

I design (je prostě tak hnusnej, až je krásnej – podobně jako Brouk) se povedl – kdepak dvanácsettroska! ;) :D :D

Kryšpín

Samozřejmě byla levnější