Je SÍLA vlastnost?

Doplňuji:
pardon, špatně jsem to asi formuloval. myslel jsem samozřejmě síla u člověka: například, když někdo přetlačí druhého, nebo má sílu, že zvedne velké závaží.

Nejlepší odpověď
gecco

Podle kontextu…
😉
Silné pole (vlastnost pole – nemyslím lán), silný chlap (vlastnost chlapa), silný odér (vlastnost pachu)…
Doplňuji:
K Doplnění:
Ano…
Někdo je silný, někdo chytrý, někdo obé a někdo ani jedno…
;-D

Další odpovědi
dědapetr

Ne není.
síla
Webové definice
Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles nebo polí. Síla se projevuje statickými účinky – je příčinou deformace těles – a dynamickými účinky – je příčinou změny pohybového stavu tělesa, např. …
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sí­la
Doplňuji:
Ani to není vlastnost.

mosoj

Ano.

Kelt

Podle toho jak to myslíš, chápeš sílu jako vlastnost, charakter člověka. Ale určitě bys v životopise nenapsal, že je silný, že někoho přetlačí. Pokud má někdo sílu, která mu umožňuje zastávat stále nějaký názor, řekneme, je zásadový, ale to s tou fyzickou silou nemusí mít nic společného. Například malý slabý člověk bude stát na svých požadavcích a ten silný nic nezmůže. Například velký silný chlap spáchá trestný čin a bude ho soudit slabá žena, soudkyně, která mu vyřkne trest.