Kazatel

Je Severní Kypr součástí EU?

Odpovědi
Arne1

Severní Kypr je defacto součástí Turecka (i když formálně se tváří samostatně).
Je Turecko součástí EU ? Prozatím (a asi to tak ještě dlouho bude) není.
Z toho plyne, že ani severní Kypr nemůže být součástí EU.
Jižní část ostrova je součástí Řecka, tedy je v EU.
Pokud ti jde o telefonování, tak někde bude řecký signál a někde ne.
Pokud ti jde o cestovní doklady, tak do Turecka je zapotřebí pas, takže občanka nestačí.

Kepler

Tato republika není mezinárodně uznána, pouze Tureckem. Takže těžko může být členem EU. Turecko rovněž není členem EU.