eRko007

Je SEGA MEGADRIVE a SEGA GENESIS to samé?

Zdravím, zajímá mě to z jednoho důvodu a to, zdali hry na SEGA GENESIS mi pujdou i na SEGA MEGADRIVE II. Četl jsem, že GENESIS je pouze jinak pojmenovaná a prodávaná v severní Americe

Nejsem sběratel, ale rád si zavzpomínám a něco zapařím ! I když teď něco sehnat je nářez, dříve o bylo všude!
Díky

Odpovědi
dubraro

Stručně: ano.

Sega Mega Drive II je upravená, novější verze Mega Drive. Konzole se nelišila v základních parametrech hardwaru, ale nabízela nový, menší vzhled, tlačítko pro vypnutí/zapnutí namísto posuvníku, odlišný adaptér pro napájení konzole a oproti Mega Drive postrádal zdířku pro připojení sluchátek.

Sega použila název Mega Drive pro evropský, asijský, australský a brazilský trh. Pro Severní Ameriku bylo použito jméno Genesis, protože Mega Drive byl již licencován.

Her jsou mraky, spousta se jich dá upirátit ale i legálně koupit. V Číně (Aliexpres apod.) se dají koupit moderní repliky těchto konzolí již s nahranými stovkami či tisíci her.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mega_Drive