Lukas27

Je sedadlo první třídy opravdu o tolik lepší než Economy Class?

Odpovědi
Edison

Sedadlo ne. Palubní služby jsou jiný.

autacek

Si to někdy zkus a uvidíš. Někdo se chce třeba za letu osprchovat, dobře se najíst s francouzským servisem a pak i pohodlně natáhnout.

Sausenstein

Určitě je. Pokud už jsou v letadle sedadla první třídy – obvykle bývají jen v největších letadlech (A330, 340, 380; B 777, 747 apod.), tak bývají luxusní, polohovatelná a se spoustou místa. Také servis je v první třídě na vysoké úrovni a to nejen v letadle, ale i na zemi – vip salónky, přednostní odbavení, welcome drink a tak.
Něco jiného je business třída, kdy v některých menších letadlech a na kratších trasách nejsou extra sedadla pro tuto třídu, ale v části letadla jsou obsazována jen dvě že tří vedle sebe umístěných sedadel (okno a ulička). V tomto případě pak sedíte na stejném sedadle jako cestující v economy, jen máte lepší servis – víc jídla, pití, přednostní odbavení, větší zavazadlo a tak. U větších letadel nebo na delších linkách jsou i sedadla v business třídě lepší, než v economy, takže tam je pak rozdíl znatelnější.