Luboš.S

Je sdílení P2P nelegální?

Nejlepší odpověď
Quimby

Sdílení čeho? Filmů, her, plac. programů – ano. Věcí, které patří tobě nebo jsou zdarma – ne.

Další odpovědi
Hamon

Ne, nelegální je sdílení nelegálního obsahu. Pokud nabízíš jen a pouze legální obsah, není problém (ostatně jsou takto šířeny i některé linuxové distribuce).

arygnoc

zdieľať môžete obsah, ktorého ste autorom.

ak jeho autorom nie ste, môžete zdieľať obsah, ktorý autor/autori výslovne povolili zdieľať ako voľne šíriteľný (platí pre všetko duchovné vlastníctvo) alebo označili ako voľne šíriteľný (tzv. licenčné ujednania).

ostatný obsah (duchovné vlastníctvo) je zakázané šíriť akýmkoľvek spôsobom (zdieľaním, kopírovaním, odkazovaním na tento zdieľaný resp. kopírovaný a voľne prístupný obsah, resp. verejnou produkciou <mediálny obsah> a pod.), a to platí i pre „však som to dal iba kamarátovi“.