Human

Je schopné lietadlo letieť bez krídiel?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

To by byla už raketa.

Další odpovědi
mosoj

Pokud tah jeho motorů přesáhne hmotnost letadla + tření a odpor vzduchu tak podle zákona akce a reakce ano. Stejně jako raketa.
Doplňuji:
Jak ale přistaneš to nevím. Jedině na padáku !

01Ricco

Ano, pokud tvar trupu nahradí vztlakovou sílu křídel, tak bude létat a dokáže i bezpečně přistát.

honzikd

Je Human schopný chodit bez nohou?

ponovotny

z vrchu dolů určitě, ale to vlastně není letět ale sletět ;) Někdy bych chtěl fakt vidět jak vypadá ten kdo se ptá. Může letět křídlo bez letadla- třeba rogalo, nebo padák, ale obráceně to bohužel nejde

honza19hk

střemhlav k zemi ano.

anonym

Pokud je vrtulník letadlo, tak ano.

RedBox

Ano, ale nebylo by to letadlo, ale raketa. I když raketa má taky křidélka, bez nich by nekontrolovaně rotovala podél své osy. Navíc letadlo bez křídel (raketa) by se nedalo nijak řídit, což by bylo asi nepraktické :)

ponovotny

mosoj- pokud budeš schopný letět tak jak popisuješ, tak přistaneš jen tím , že ubereš plyn ;)

ponovotny

01Ricco-pokud tvar trupu…tak to bude zase křídlo

ponovotny

jirkajirka- tím že odebereš letadlu křídla nevznikne raketa, protože základem rakety je naprosto odlišný pohon

Dochy

Musím Ti dát za pravdu, ale pak nám dochází slova. U klasického letadla by to byl vrtulník, ale máme i proudová a pak budeme muset vymyslet nové označení 😉

ponovotny

vrtulník ale létá pomocí listů rotoru, což jsou jinými slovy otáčející se křídla. Je hrozně zajímavé, jak se v tomhle případě snažíme najít racionální odpověď na zjevnou ptákovinu. Napadly mě taky příklady, kdy za druhé světové války dokázali občas bombardéry letět a přistát, když jim nepřítel ustřelil kormidlo. Jenže kormidlo není plnohodnotné křídlo, protože funguje jako křídlo jen při sešlápnutí pedálu a tedy zatáčení.