Lucie F.

Je Saúdská Arábie totalitní stát?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, v té nejčistší podobě. Je to absolutní monarchie bez jakéhokoliv prvku demokracie, kde je jako náboženství povolen jen islám, převážně sunnitský.

Další odpovědi
marci1

Saudská Arábie je synonymem pro absolutistickou teokratickou diktaturu, ve které je tvrdě trestán (většinou rovnou smrtí) každý, kdo si nějak dovolí pochybovat o saudskoarabském výkladu islámu, nebo o politice královské rodiny, která tvrdou rukou nemilosrdně vládne této zemi!
http://www.czechfre­epress.cz/ladis­lav-kasuka/opravdovym-islamskym-statem-je-ve-skutecnosti-saudska-arabie.html

ten který je

Ano je,ale ve škole to raději neříkej nahlas.

Rokio

Kepler má pravdu.

Chtěl bych však dodat, že Saudská Arábie je jeden z mála totalitních států, který je na tom ekonomicky dobře a jeho obyvatelé mají celkem dobrou životní úroveň.