Avatar uživatele
thepianist

Je šanta pro kočku opravdu bezpečná?

Ano, řeč je o té rostlině, po které se většina koček může utlouct. Já jsem mé kočičce ušila myšku, do které jsem zašila trochu šanty a ona se z ní fakt mohla zbláznit. Válela se s ní, kousala ji a ožužlávala, vypadala jak v sedmém nebi… ale můj přítel má naprosto rezolutní názor (který mi ale zatím nedokázal nebo nechtěl obhájit), že naše budoucí kotě, které si budeme za rok pořizovat, k šantě ANI nečichne, že ji nebude vystavovat takovému humusu. Když jsem se ptala proč mu to tak přijde, nevysvětlil to, jen řekl, že prostě NE a NE. Já myslela doteď, že šanta je bezpečná a pro kočky fajn. Mohl by se prosím někdo vyjádřit, jestli může pro kočku být i nějak nevhodná? Nevím, jestli si přítel jen myslí, že to snad je nějaké zlo jako marihuana :D , ale já myslela, že šanta je pro kočky právě spíš prospěšná. Jediné co, tak že po ní někdy může být špatně. Díky předem za názory nebo zkušenosti…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, marci1 před 3006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

Šanta je pro kočičku vhodná a neublíží ji.
_________________

http://www.hi­llspet.cz/cs-cz/cat-adult/is-catnip-safe-for-my-cat.html

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
UltraFan

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

Myslím, že pro kočky vhodná 🙂

Upravil/a: UltraFan

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná. „Kočky ji totiž milují, tato rostlina je doslova poblázní. Pokud máte kočky, mladé rostlinky na záhoně bude třeba chránit, například drátěným či skleněným poklopem s větráním. Poté, co se šanta rozroste do bujných trsů, náporu koček bez újmy odolá.“
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/santa-kocici-bylinka-pro-lidi-i-kocky/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jrkuft

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

Šanta kočce neublíží, ale pomůže ji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

Šantu můžeme čas od času kočce dát, ale ne příliš často kvůli možným trávicím (nebo jiným) problémům

  1. šanta sama osebe je bezpečná…ibažeby kočka na ňu dostala alergiu
  2. platia riziká ako pri ľudoch – zblbnutá kočka môže vypadnúť z okna, prevrhnúť na seba ťažkú vec…zblbnutá nemá rýchle kočičí reflexy
  3. načo z nej robiť feťáka? je nešťastná – kúše vás? trhá veci? kúše seba?

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Šanta je pro kočky naprosto bezpečná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata