Lgee

Je šance setkat se s mimozemským životem?

V galaxií je 7 miliard obyvatelných planet řekněme že na 0,1% se vyvine život i to přehráním, takže 7000000 planet se životem. Lidé strávili 99,99% existence v roli sběračů a pravěk jen 0,01% je „moderní“ život jak ji známe mi. Takže vyjde 700 planet na naší úrovni. Spíše to bude méně protože planeta existuje 4,5 mld. Let a člověk se vyvinul až teprve před 10 miliony let. Tudíž „inteligentní“ život tu je 0,25% existence planety tudíž 700:400 je 1,75 civilizace. Tudíž jsou zhruba 2 civilizace v celé galaxii, a vysoká šance na to že jsme jedinou „inteligentní“ galaxii.
Je tedy krajně nepravděpodobné že v naší místní skupině je nějaká civilizace typu 2 schopna mezihvězdného cestování a komunikace jelikož nám už nyní hrozí zkáza a hrozné klimatické změny.

Odpovědi
autacek

Ty výpočty vypadají odborně, ale ve skutečnosti to tak není. Jediná jistota je, že jestli se my setkáme s cizím inteligentním životem na Zemi, tak oni budou podstatně vyspělejší.

Shoehardt

Já si myslím, že pokud neexistují nějaké časoprostorové „zkratky“ pro cestování, tak šance se potkat je nulová.

Vzhledem k ohromným vzdálenostem se mineme v čase. Dříve, než někam doletíme, tak ta civilizace dávno zanikne.
Nebo možná i celá planeta.

Kepler

Mimozemská civilizace a mimozemský život jsou velmi odlišné pojmy. Tvoje výpočty jsou sice logické, ale jsou jen na základě odhadů a dohadů. Co se týká mimozemského života, věřím že na té nejprimitivnější úrovni bude relativně brzy objeven na Marsu. Už dnes tomu napovídají některé indicie, například kolísání obsahu metanu v atmosféře v závislosti na marsovském ročním období.

dubraro

IMHO na to šance je. Dokonce se to možná stalo už dávno, možná je život na Zemi mimozemského původu.