KristovaNoha

Je samomluva opravdu tak přirozená, jako nám ji ukazují filmoví hrdinové?

Většina hlavních hrdinů ji trpí, jak to s ní je?

Nejlepší odpověď
Rokio

Samomluva může být příznakem autismu, demence a schizofrenie. Sám znám autistu a schizofrenika, kteří trpí samomluvou.

Ve filmu je vhodné, když divák slyší myšlenkové pochody hrdinů a padouchů, tak postavy tohle prostě dělají pro lepší požitek diváků.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… samomluva je naprosto normální …
… ve filmech se používá k tomu, abychom pochopili hrdinovy myšlenky, jinak by museli použít titulky …
… Rokio se mýlí, to by totiž většina populace byla dementní …