Kepler

Je Rusko členem nějaké vojenské aliance, nebo má základny mimo své území?

Nějak o tom nic nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne … to přeci mohli (a mohou) jen USA, vždyť víš, jak to málem dopadlo, když se chtěli usadit na Kubě …

Další odpovědi
Kryšpín

Nedávno uvedla TV stanice Rossija 1 že je několik vojenských základen s plnou zbrojí v blízkosti severního polu. Mají rovněž nastaven počítačový systém pokud bude napadeno sídlo velení Ruska, tak automaticky veškerý vojenský potenciál je odpálen na Ameriku a Evropu, rovněž část bude likvidovat komunikační družice.

Pepa25

ANO a ANO.
Příklady aliancí: „Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti“ a „Russia–Syria–Iran–Iraq coalition“
Seznam základen: en wiki: „List of Russian military bases abroad“

Zdroj: Wikipedia

Pepa25

Mc Merkurion: velmi trapné. Myslel jsem, že se tu píší věcné odpovědi …

Mc Merkurion

… ty si snad děláš kozy ??? … chceš srovnávat alianci, která funguje proto, že se rusko rozpadlo a tyto státy s ním drží basu, a nejen vojensky …

Kepler

McMerkurion: později jsem si uvědomil, že Rusové mají základny na Ukrajině a v Sýrii. I jiné státy mají základny mimo své území. Takže americká specialita to tak docela není.

Mc Merkurion

… no a ještě k tomu blbě, rusové na ukrajině žádné základny nemají a sýrie je kapitola sama o sobě, především díky usa …

mosoj

Opravdu, tvoje názory stojí za všechny prachy( ty inflační)!