Michal Kole

Je rozumné říkat dětem jak to lidé „dělají“ a jak nový člověk „vznikne“ ?

http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/vztahy/infor­mace-o-sexualite-by-dite-melo-mit-uz-ve-skolce_241287.html

Já se to dozvěděl až v 18 letech (jak vzniká člověk), kdy mi kluci na počítačích pustili porno (dřív mi ho pustit nemohli, protože jsme ve škole neměli internet) a na tom vše mi vysvětlili, bez zbytečných odborných výrazů, které jsem stejně do té doby neznal a jednoduchou pochopitelnou formou. 🙂

Vulgarismů se nešetřilo, kdyby jste u toho byli, „podělali“ by jste se asi smíchy 😁

Nejlepší odpověď
anonym

Vždyť v odkazu se jasně píše, že přiměřenou formou už ve školce, ale v praxi to často vypadá jako v tom okřídleném vtipu:
Zavolá si otec syna v pubertě a povídá, „Synu je na čase, abychom si promluvili o sexu“ Syn odvětí, „Fajn, tati a co bys chtěl vědět?“

Další odpovědi
Drap

Myslíš, že je snad lepší nechat je v nevědomosti do plnoletosti ? Tak jako u tebe ?

meTTax

Dobrý den,

Osobně jsem proti tomu, aby rodiče dětem vysvětlovali takové věci.
Pro děti je to většinou pouze vrcholem vší trapnosti a nic si z takového poučení nevezmou. Nehledě na to, že v dnešní době toho teenagerské děti ví o sexu ještě více než jejich rodiči.Dříve byla jiná doba.

Zůstávám s pozdravem.

manon

Nevnucovat, odpovídat na otázky. Každý je jiný. Nejspíš se podobá rodiči a rodič ví, měl by cítit, co je vhodné a co raději vynechat. Univerzální recept není.

blesk26

Michale, abys byl v obraze a náhodou ti něco neuniklo, našel jsem ti video, ve kterém je vše náležitě a názorně vysvětleno v jednoduché a snad i pro tebe pochopitelné formě. Pečlivě to nakoukej!

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=Rjfj9Y­gyK_U

jwood

Pokud se dítě zeptá,odpovědět. A ne motýlkama a včeličkama,případně čápy. Nevnucovat. V 18ti by se už asi smíchy nepodělali.