Slezan

Je rozdíl ve spotřebě LPG a benzínu?

Jestliže spotřebuje na 100km 7l benzínu, spotřebuje stejné množství LPG?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na mnoha faktorech, ale říká se, že spotřeba je oproti benzínu vyšší okolo 10%. Furt je to finančně výhodnější než benzín.
Podle najetých km se většinou přestavba za rok vrátí.

Další odpovědi
irij

Spotřebujete asi o 20 procent Lpg více. Záleží ovšem na typu auta. Auto s pohonem na Lpg také ztrácí něco na svém výkonu a akceleraci, ale opět podle typu auta.

venkovan

Víc, ale protože LPG je levnější, tak je i levnější spotřebované palivo. O kolik % přesně nevím. Další úspory jsou v trvanlivosti motorového oleje, měl by vydržet déle. Nicméně stejně bych ho měnil jako u benzinu. Nevýhodou byl zákaz parkování s LPG v podzemních garážích, ale nedávno to snad mělo být (alespoň v některých) zrušeno. LPG také zabere kus zavazadlového prostoru, nicméně u některých aut se najde prostor i pod podlahou. A zásadně LPG u renomované firmy. Kluci co LPG mají jsou spokojeni, na naše auta co máme doma není sériová montáž, takže individuální úpravy jsou nákladnější.
Počkám si, až bude u nás systém, že si budu moci tankovat zemní plyn doma z přípojky k domovu (popravdě – nedočkám se).

Zdroj: život

MartinaHob

Celkem dost penez, my s pritelem jezdime pouze na LPG a je to perfektni