autacek

Je rozdíl v tom, za koho se vydává osoba při krádeži, loupeži, či podvodu? Tedy čí podobu na sebe vezme?

Tedy myslím v trestní sazbě, či případně ve společenském pohoršení? Tedy jestli budete převlečen za hasiče, lékaře, policistu, pošťáka, prodavače hrnců, pracovníka magistrátu pro kontrolu kotlů, nebo mít masku zajíce, vlka, či v rouše beránčím budete převlečen za kněze? Teď jsem právě četl, že převlek za kněze je pokládán za hyenismus, nicméně mě když se u dveří ukáží třeba se Strážní věží, tak je ženu sviňským krokem. Jaké převleky jsou ještě společensky závadné a je dobré se jich vyvarovat, tedy pochopitelně krom samotného protiprávního jednání?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni pro to žádná oficiální norma. Co je a neni společensky závadné si musí každý určit sám.

Další odpovědi
klumprt

Nic takového není v zákoně stanveno jako přitěžující okolnost. Ovšem soud by mohl způsob provedení (míru drzosti) zohlednit při rozhodování o trestu.
Jinak, veřejně se pohybovat v policejní uniformě je přestupek, pokud nejste polcista.