kkoudy

Je rozdíl v budoucí hodnotě kolorované a nekolorované mince?

Uvažuji o koupi mince. Mají ji ve verzi kolorované i nekolorované. Obě verze mají stejný náklad. Jsou v proof kvalitě.
Doplňuji:
Jedná se o dárek, a proto o nárust hodnoty nejde. Jinak uvažuji o nákupu série Milníky světové dopravy od České mincovny, protože obdarovaný má dopravu ve velké oblibě.

Nejlepší odpověď
gecco

Nijak zvláštní…
Podstatné pro cenový vývoj mince je její výjimečnost – což dneska vydávané ´sběratelské mince´ nemají ani náhodou – pokud nejde o nějakou specialitku, nedoufej ve výhodnost takové ´investice´…
___
Je tajné, oč se jedná?
Doplňuji:
Jo – pokud na ceně až tak nezáleží, může jít o zajímyvý dárek…
😉
V tom případě vyber takovou minci, ze které bude mít obdarovaný větší radost

  • kolorovaná může vyvolat dojem (mylný) vyšší pracnosti výroby
  • čistá zase působí seriózněji

Další odpovědi
setapouch

V tom rozdíl není. Pokud mince jsou sběratelsky zajímavé, bude mít větší hodnotu ta, kterých se zachová míň. Jestliže zajímavé nejsou, budou mít stejnou hodnotu, ale jejich hodnota bude zajímavá až tak za tisíc let.
Doplňuji:
Bylo jich vydáno 500, jsou v prodeji tři měsíce, od února, a sále jsou skladem. Z toho mi plyne, že o ně není nijak velký zájem. Takže předpokládám, že nebudou mít valnou hodnotu ani v budoucnu (pochybuju, že budou prodejné i za pořizovací cenu). Ale pokud je to fanoušek dopravy a mincí, proč ne. V takovém případě bych byl ochotný za ně dát až pětistovku za kus. Inzerovaná cena je hodně přestřelená. Navíc se mi nelíbí, na první pohled jsem hlavní motiv nepochopil (když na to kouknu podruhé a víc, tak ano, už to vidím, ale prostě mě nezaujaly).

Tohle je jen můj soukromý názor, mincím ani pozemní dopravě nehovím. Fanoušek to může vidět úplně jinak.