Avatar uživatele
atlas

Je rozdíl mezi „značkovým“ a „neznačkovým“ vitamínem C uměle vyrobeným?

Myslím mezi uměle vyrobeným.
Když v některých supermarketech 1 tuba s vitaminem c stojí 20, v jiným 40 a v lékárně okolo 80 korun a Celaskon ještě více. Přitom se jedná pořád jen o vitamin C. U Celaskonu je mi jasné, že jde o značku a také o obsažené množství, jestli obsahuje 100 mg, 500 mg, 800 mg…
Ale u obyčejného neznačkového se člověk nedozví, kolik tam toho vitamínu je.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ale dozvíš. Jen to přečíst.
Rozdíl je mezi přírodním a syntetickým vitaminem C ( kyselina askorbová).
Přírodního vitamínu vstřebá tělo v každém množství. Syntetického jenom určité malé množství. Zbytek vyčuráš !! Takže takzvané „megadávky“ céčka postrádají tímto smysl.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Šidlo

ech, neviem či ostatní to tak cítia, ale drahý nemecký šumák je lepší než celaskon

je to moja ojedinelá skúsenosť.....ale je

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Chce to číst etikety. To, že je něco dražší ještě neznamená, že to je kvalitnější, takže se nedá koukat jen na cenu. Já si vybírám všechno na internetu a hledám si srovnání, které za mě někdo už udělal 😁 . Z vitamínů užívám akorát vitamín C , protože jak začal syn chodit do školky, tak nosí domů pořád nějaké bacily a já jsem pak taky vždycky onemocněl, tak zkouším posilovat imunitu céčkem.

Avatar uživatele
Kamilovo

Já myslím, že tu kvalitu vitamínu ovlivňuje spousta věcí a zrovna značka to není, spíše z čeho je ten zdroj a jak kvalitní je zpracování. Já si jej kupuji z https://www.jml-zlin.cz/cs/vitamin-c-500-mg-se-sipky-a-zinkem-s-postupnym-uvolnovanim a jsem naprosto spokojen.

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek