Katoda

Je rozdíl mezi radiací a radioaktivitou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Radioaktivita je vlastnost určitých nestabilních izotopů prvků, které se samovolně přeměňují na jiný prvek nebo izotop. Při tom emitují záření, které dokážeme zaznamenat a nazýváme jej radiací. Jinými slovy radioaktivita je vlastnost, radiace její projev. Přitom radiace je širší pojem a nemusí být nebezpečná, může to být i vyzařování tepla (radiátory) nebo světla.

Další odpovědi
magorvkleci

Já bych řekl, že radioaktivita je vlastnost konkrétního materiálu (zdroje), zatímco radiace je jev pozorovaný v prostředí (nebo v cíli). Asi jako hořlavost a oheň.

Nebo že radiace je projev radioaktivity.