Je rozdíl mezi lodí a loděnicí?

Nejlepší odpověď
redy

Je, loď je loď, a loděnice je loděnice, tam choděj lodě spinkat 🙂

Další odpovědi
Arne1

Loděnice je domeček který na rozdíl od lodi neumí plavat

cochee

Do loděnice, redy, nechodí lodě spinkat, ale se tam rodí :)

Jiří Bohumil

To myslíš vážně, takové otázky??? 🙂 Loď je dopravní prostředek a loděnice „prostor-garáž“ na něj.

redy

cochee, my jsme si dávali lodě do loděnice -
Možná znáš Jablonec, tam jsme jezdili na přehradě a lodě se ukládali do loděnice.
Pěkně pod zámek:-)
Tam kde se roděj lodě, to jsou doky… 🙂 Ale ty mi můžeš napsat že v docích ty lodě jenom kotvěj 🙂

cochee

Hm, tak asi máme pravdu oba

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lod%C4%9Bni­ce

redy

OK. 🙂