VeruBeru1

Je rozbité Turbo skrytou závadou?

Koupila jsem si auto od soukromníka. Auto jeste neni přepsané, a po 5ti dnech mi odešlo Turbo. Oprava Turba by byla do 15 000, mam nárok, aby to prodávající zaplatil s tim ze je to skryta vada?

Odpovědi
gecco

A co na to servis??
Kolik to má najeto, co způsobilo „odejítí“ turba…?
___
Obávám se, že se ti to na skrytou závadu uhrát nepodaří – ale každopádně mám málo informací.

cukrar

Ne není to skrytá vada, zvláště když sdělujete, že se to rozbilo až po 5 dnech.

VeruBeru1

Najeto to má přes 228 tis. km. Odejití turba nejspíš způsobilo že je to čiplý na 146 kW a možná i špatné zacházení majitele.

VeruBeru1

Spíš mě zajímá, zda se to dá uznat jako skrytý závada, protože turbo neodchází ze dne na den.

cukrar

Ze dne na den, nikoliv, ale určitě se to stává, že se rozbije. Dneska je OK, zítra je rozbité.
Sdělil(a) jste prodejci tuto závadu?