bolak

Je rousnice normální česká žížala, akorát že velká a nebo je to úplně jiný druh lezavky šťouravky?

Hlédal jsem hlédal (ale máááálooo ♫) i na internetu, a jedni tvrdí to, a druzí zas tohle (♫ a všichni dohromady nakecají moc..), ale kde je pravda? Je tady nějaký nejchytřejší Čech? Stačí přes žížaly. Dík, polámalo se mi kolečko.

Odpovědi
Lamalam

Rousnice = žížala obecná (Lumbricus terrestris).

Kepler

Žížaly jsou největší máloštětinatci a jsou, společně s pijavicemi, nejznámějšími kroužkovci. Rousnice patří do jedné z čeledí žížal (druh Lumbricus).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BD%C3%AD%C5%BE­aly